TRT İbi Macera 1.1 APK (MOD, Unlimited Money)

TRT İbi Macera 1.1 APK (MOD, Unlimited Money)

App Information of TRT İbi Macera Downlaod for android

App Name TRT İbi Macera
Package Name com.trtcocuk.ibimacera
Version 1.1
Rating ( 3493 )
Size 27.6 MB
Requirement Android 4.1+
Updated 2020-06-05
Installs 1,000,000+
Category Educational, Games
Developer

Description of TRT İbi Macera mod Apk (unlimited money/coins) for android

Game id: com.trtcocuk.ibimacera

İbi, heyecan ve macera dolu bir yolculuğa çıkıyor. Üstelik yol boyunca da matematik soruları var. Sorulara verdiğin yanıtlarla, İbi’yi takip eden nesnelerden kaçmaya çalış. Engelleri aş ve yol üzerindeki altınları topla. Yeni eklenen yol ve bölümlerle İbi’nin yolculuğu daha keyifli daha eğlenceli ve artık daha uzun. Matematik sorularına cevap vermek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Haydi, macera seni bekliyor.

KAZANIMLAR
Temel matematik becerisi
El-göz koordinasyonu
Dikkati sürdürme
Örüntü kurma
İşlem becerisi
Odaklanma
Tepki hızı

6 YAŞ VE ÜZERİ ÇOCUKLAR İÇİN İBİ
İbi’nin macerasına katıl, matematik bilgini geliştir ve heyecan dolu bu yolculuğu tamamla. Kolay oynanabilir ve çocuklara uygun tasarlanmış ekranlar. Yeni bilgiler öğren, bildiklerinizi pekiştir ve kendini test et. Reklamsız ve güvenli içerik. Eğlenceli ve eğitici.

AİLELER İÇİN İBİ
Çocukların temel matematik becerisini ve el-göz koordinasyonu geliştirmek için tasarlandı. Çocuk psikologları ve öğretmenler ile birlikte geliştirildi. Çocukların aileleri ile birlikte kaliteli, eğlenceli ve eğitici zaman geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu sebeple çocuğunuzla birlikte oynamanız tavsiye edilir. Bu şekilde çocuğunuzun İbi’den daha fazla faydalanmasını ve çocuğunuzun daha fazla eğlenmesini sağlamış olacaksınız.

GİZLİLİK POLİTİKASI
Kişisel veri güvenliği ciddiye aldığımız bir konudur. Uygulamamızın hiç bir kısmında reklam veya sosyal medya mecralarına yönlendirme bulunmamaktadır.
Ibar, it embarks on a journey full of excitement and adventure. Moreover, there are math questions along the way. the answer you gave to the questions, Ibidi tried to escape from the objects that followed. Overcome obstacles and collect the gold on the road. IBIDEN’s journey with the newly added part way more enjoyable and more fun and no longer. Math has never been so fun to respond to any questions. Come on, adventure awaits you.

GAINS
Basic math skills
Hand-eye coordination
sustaining attention
establish a pattern
Process skills
Focusing
Response rate

6 YEARS AND OLDER CHILDREN İBU
Ibidi join the adventure, developed the mathematical knowledge and complete this exciting journey. screens designed for easy playable and children. Learn new information, reinforce what you know and have self-test. Ad-free and secure content. Fun and educational.

IB FOR FAMILIES
Children have been designed to improve basic math skills and hand-eye coordination. It was developed in conjunction with child psychologists and teachers. quality along with the children’s families are designed to be able to spend a fun and educational time. This is why it is recommended to play with your child. In this way more and you will benefit from your child’s Ibidi provide more fun for your child.

PRIVACY POLICY
We take seriously the personal data security is an issue. There is no guidance on the application of any part of our advertising and social media channels.
Uygulamamız güncellendi ve iyileştirildi.